W artykule znajdziesz kod rabatowy na badanie Holter EKG
Rozwój telemedycyny. Badanie Holter w domu
- Co obejmuje telemedycyna?
- Zalety i wady telemedycyny
- Rodzaje konsultacji: telemedycyna ekg
- Co dalej z telemedycyną?
Co obejmuje telemedycyna?
Telemedycyna obejmuje szereg konsultacji specjalistycznych, wystawianie e-recept, e-zwolnień lekarskich i skierowań, analizę wyników badań oraz zdalny monitoring wyników pacjenta np. pacjentów chorych przewlekle, pacjentów po udarze, choroby układu krążenia, astmę. Główną przyczyną rozwoju telemedycyny jest pandemia koronawirusa, która sprawiła, że wizyty lekarskie zostały ograniczone do minimum i zastąpione poradami telefonicznymi.
Zalety i wady telemedycyny
Zalety:
- łatwy dostęp pacjenta do pomocy lekarskiej
- szybka pomoc lekarska
- łatwiejszy dostęp do środków przepisywanych na receptę
- krótszy czas oczekiwania na wizytę
- badania i konsultacja bez wychodzenia z domu
Wady:
- brak bezpośredniego kontaktu z lekarzem
- problemy starszych ludzi w kontakcie z lekarzem poprzez telefon lub komputer
- większość chorób i schorzeń wymaga bezpośredniego kontaktu z lekarzem
- brak możliwości fizycznego zbadania pacjenta
Rodzaje konsultacji: telemedycyna ekg
Telemedycyna dla pacjenta może przybierać dwie główne formy. Pierwsza z nich polega na doraźnej pomocy przez telefon lub komputer. Druga zaś opiera się na badaniu pacjenta i zapisywaniu informacji o badaniu, a następnie konsultacji lekarskiej (np. badanie Holter do domu). Doraźna pomoc lekarska przez telefon jest przydatna w nagłych chorobach jak grypa czy przeziębienie. Po uprzednim wywiadzie lekarskim przeprowadzonym z pacjentem, lekarz jest w stanie dobrać odpowiednie leki i przekazać pacjentowi zalecenia. W drugim przypadku przeprowadzane jest badanie, a następnie telefonicznie lub za pomocą komputera lekarz przekazuje wyniki badań, dokonuje ich omówienia i przekazuje wskazówki dotyczące dalszego leczenia.
Skopiuj kod: 6GJ8WBAQ
Co dalej z telemedycyną?
Zdaniem wielu ekspertów telemedycyna będzie nadal się rozwijała. Istnieje szerokie grono pacjentów, którzy są zadowoleni z usług telemedycyny i chętnie z nich korzystają. Telemedycyna oferuje całodobowy kontakt z lekarzem. We współczesnym świecie, kiedy technologie pozwalają na coraz większy rozwój społeczeństwa, rozwój telemedycyny jest nieunikniony. Konsultacje lekarskie wykonywane przez telefon pozwalają szybko i sprawnie uzyskać rozwiązanie problemów zdrowotnych.
Telemedycyna pomaga zmniejszyć kolejki u lekarza oraz sprawia, że pacjent szybciej uzyskuje pomoc i krócej oczekuje na badanie. Idealnym przykładem jest badanie Holterem, na które pacjenci zmuszeni są długo oczekiwać w kolejkach na urządzenie. Badanie Holter do domu jest rozwiązaniem, które niweluje długi czas oczekiwania. Polega ono na wysyłkowym badaniu Holterem ciśnieniowym lub Holterem EKG. Pacjent otrzymuje zamówiony sprzęt i wykonuje badania samodzielnie, zgodnie z załączoną instrukcją, a następnie odsyła urządzenie. Po otrzymaniu przesyłki kardiolog wykonuje opis badania i przekazuje wyniki pacjentowi. W ten sposób pacjent otrzymuje wyniki szybciej, a cały proces przebiega bardzo sprawnie.
Chcesz wiedzieć więcej na temat holtera? Sprawdź nasze artykuły!
O autorze
Zespół Holterdodomu.pl
Jesteśmy zespołem ekspertów tworzących HolterDoDomu.pl – platformę, która powstała z pasji do nowoczesnej diagnostyki i zdrowia. Nasze artykuły, porady i analizy opracowujemy wspólnie. Dzięki tej współpracy dostarczamy naszym czytelnikom rzetelne i praktyczne informacje, które pomagają lepiej zrozumieć znaczenie monitorowania zdrowia w domowych warunkach.