pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763
Koszyk suma: 0,00 zł

Strefa Wiedzy - Holterdodomu.pl

Rozwój telemedycyny. Badanie Holter w domu
Rozwój telemedycyny. Badanie Holter w domu

Co obejmuje telemedycyna?

Telemedycyna obejmuje szereg konsultacji specjalistycznych, wystawianie e-recept, e-zwolnień lekarskich i skierowań, analizę wyników badań oraz zdalny monitoring wyników pacjenta np. pacjentów chorych przewlekle, pacjentów po udarze, choroby układu krążenia, astmę. Główną przyczyną rozwoju telemedycyny jest pandemia koronawirusa, która sprawiła, że wizyty lekarskie zostały ograniczone do minimum i zastąpione poradami telefonicznymi.

 

Zalety i wady telemedycyny

Zalety:

  • łatwy dostęp pacjenta do pomocy lekarskiej

  • szybka pomoc lekarska

  • łatwiejszy dostęp do środków przepisywanych na receptę

  • krótszy czas oczekiwania na wizytę

  • badania i konsultacja bez wychodzenia z domu

 

Wady:

  • brak bezpośredniego kontaktu z lekarzem

  • problemy starszych ludzi w kontakcie z lekarzem poprzez telefon lub komputer

  • większość chorób i schorzeń wymaga bezpośredniego kontaktu z lekarzem

  • brak możliwości fizycznego zbadania pacjenta

 

Rodzaje telemedycyny

Telemedycyna dla pacjenta może przybierać dwie główne formy. Pierwsza z nich polega na doraźnej pomocy przez telefon lub komputer. Druga zaś opiera się na badaniu pacjenta i zapisywaniu informacji o badaniu, a następnie konsultacji lekarskiej (np. badanie Holter do domu). Doraźna pomoc lekarska przez telefon jest przydatna w nagłych chorobach jak grypa czy przeziębienie. Po uprzednim wywiadzie lekarskim przeprowadzonym z pacjentem, lekarz jest w stanie dobrać odpowiednie leki i przekazać pacjentowi zalecenia. W drugim przypadku przeprowadzane jest badanie, a następnie telefonicznie lub za pomocą komputera lekarz przekazuje wyniki badań, dokonuje ich omówienia i przekazuje wskazówki dotyczące dalszego leczenia.

 

Co dalej z telemedycyną?

Zdaniem wielu ekspertów telemedycyna będzie nadal się rozwijała. Istnieje szerokie grono pacjentów, którzy są zadowoleni z usług telemedycyny i chętnie z nich korzystają. Telemedycyna oferuje całodobowy kontakt z lekarzem. We współczesnym świecie, kiedy technologie pozwalają na coraz większy rozwój społeczeństwa, rozwój telemedycyny jest nieunikniony. Konsultacje lekarskie wykonywane przez telefon pozwalają szybko i sprawnie uzyskać rozwiązanie problemów zdrowotnych.

Telemedycyna pomaga zmniejszyć kolejki u lekarza oraz sprawia, że pacjent szybciej uzyskuje pomoc i krócej oczekuje na badanie. Idealnym przykładem jest badanie Holterem, na które pacjenci zmuszeni są długo oczekiwać w kolejkach na urządzenie. Badanie Holter do domu jest rozwiązaniem, które niweluje długi czas oczekiwania. Polega ono na wysyłkowym badaniu Holterem ciśnieniowym lub Holterem EKG. Pacjent otrzymuje zamówiony sprzęt i wykonuje badania samodzielnie, zgodnie z załączoną instrukcją, a następnie odsyła urządzenie. Po otrzymaniu przesyłki kardiolog wykonuje opis badania i przekazuje wyniki pacjentowi. W ten sposób pacjent otrzymuje wyniki szybciej, a cały proces przebiega bardzo sprawnie.

 

Dbaj z nami o swoje serce!
Zapisz się do naszego newslettera - nie rozsyłamy SPAMU - same wartościowe treści spod ręki kardiologa! :)
Submit
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Holter 24h

Standardowe Badanie Holter EKG

Zamów
Holter 12-odprowadzeniowy

Badanie Holter 12-odprowadzeniowy

Zamów
Holter ciśnieniowy 24h

Badanie Holter ciśnieniowy

Zamów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl