pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

od 189,99 zł

Holter EKG – co należy wiedzieć przed badaniem?

Holter EKG – co należy wiedzieć przed badaniem?

Dla kogo Holter EKG?

 

Objawy kwalifikujące do badania Holterem:

  • duszności

  • kłucie w klatce piersiowej

  • kołatania serca

  • arytmia serca

  • omdlenia

  • skurcze serce

  • zawroty głowy

  • choroba niedokrwienna serca

 

Holter EKG jest bezbolesnym badaniem. Urządzenie Holter to niewielki aparat, którego zadaniem jest monitorowanie pracy serca. Urządzenie przez cały okres trwania badania monitoruje pracę serca i zapisuje każde odchylenie od normy. Badanie trwa od 24 godzin do kilku dni.

Badanie Holterem EKG może wykryć tachykardię lub bradykardię, groźne dla zdrowia arytmie serca oraz migotanie przedsionków. Badanie wykonywane jest osobom w różnym wieku i można przeprowadzić je samodzielnie.

 

Co należy wiedzieć przed badaniem Holterem?

Badanie Holterem pacjent może wykonać samodzielnie w domu. Na stronie Holter do domu pacjent może zamówić urządzenie, a następnie zgodnie z instrukcją przeprowadzić badanie. Po zakończonym badaniu pacjent odsyła urządzenie, a lekarz kardiolog wykonuje opis badania. Cały proces odbywa się bez wychodzenia z domu, bez długiego czasu oczekiwania na badanie oraz bez kolejek.

Należy pamiętać, że podczas trwania badania nie powinniśmy brać kąpieli, ponieważ zalanie urządzenia grozi jego uszkodzeniem. Nie wolno również używać elektrycznych poduszek czy koców.

Chcesz wiedzieć więcej na temat holtera? Sprawdź nasze artykuły!

 

Blog tworzymy we współpracy ze specjalistami

Łukasz Zientek

lek. Łukasz Zientek,
specjalista kardiologii

Zaopiekuję się Twoim sercem, jestem odpowiedzialny za merytoryczne opisywanie badań w Holter Do Domu i konsultacje telemedyczne.

Katarzyna Natkaniec

lek. Katarzyna Natkaniec

Swoją wiedzę pogłębiam w dziedzinach takich jak kardiologia oraz medycyna ratunkowa. Z przyjemnością postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię zagadnienia w aspekcie medycznym , w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę.

Magdalena Macha

Magdalena Macha

Przeprowadzę Cię przez każdy etap realizacji zamówienia i rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości oraz otoczę Cię wsparciem

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl