pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763
Koszyk suma: 0,00 zł

Strefa Wiedzy - Holterdodomu.pl

Jak spać z Holterem?
Jak spać z Holterem?

Jak spać z Holterem?

Badanie Holterem to proste badanie polegające na monitorowaniu pracy serca poprzez przyklejone do ciała elektrody. Urządzenie może wychwycić nawet najmniejsze zmiany wskazujące na nieprawidłową pracę naszego serca. Badanie trwa zazwyczaj około 24 godzin, jednak zdarza się, że lekarz zaleci badanie Holterem trwające nawet 7 dni. Czy codzienne funkcjonowanie z urządzeniem Holter EKG jest mocno kłopotliwe? Jak spać z Holterem? Czy podczas badania można wykonywać pracę lub aktywność fizyczną?

Co to jest Holter?

Holter to nieduże urządzenie, którego zadaniem jest monitorowanie pracy serca. Urządzenie wyposażone jest w elektrody przyklejane do klatki piersiowej, które przez cały okres badania monitorują nasze serce i zapisują każde odchylenie od normy. Badanie Holterem trwa najczęściej około 24 godzin. Pamiętajmy, że podczas badania powinniśmy zachowywać się tak jak co dzień, ponieważ Holter powinien monitorować pracę serca w naturalnych warunkach. Nie powinniśmy rezygnować z pójścia do pracy ani ze sportu. Urządzenie monitoruje i zapisuje zmiany w pracy serca, które potem możemy skonsultować z naszym lekarzem prowadzącym.

Dla kogo badanie Holterem?

Szacuje się, że choroby sercowo-naczyniowe są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Warto stosować profilaktyczne badania i zapobiegać chorobom serca. Jednym z takich sposobów jest badanie Holterem. Jest to badanie dedykowane osobom zmagającym się z nieprawidłowościami w pracy serca, którzy narzekają na dolegliwości jak:

  • kołatania serca
  • zawroty głowy
  • bóle w klatce piersiowej
  • duszności
  • arytmia serca
  • utrata przytomności

Warto również pamiętać, że u osób ciężko trenujących fizycznie profilaktyka badań serca również jest bardzo istotna. Dlatego badanie Holterem zalecane jest osobom, które w szczególny sposób są narażone na zaburzenia pracy serca.

Jak spać z Holterem?

Urządzenie do badania pracy serca w żaden sposób nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Jest lekkie, a samo badanie bezbolesne i trwa około 24 godzin. Pacjenci często zadają sobie pytanie, jak spać z Holterem, aby badanie przebiegło pomyślnie? Nie ma jednoznacznych wskazówek dotyczących spania z Holterem, jednak pamiętajmy, że do prawidłowego funkcjonowania urządzenia niezbędne jest, by elektrody przez cały czas badania pozostawały przyklejone do ciała. Podczas snu mogą się one odkleić, więc idealną pozycją do spania podczas badania Holterem jest spanie na plecach.

Urządzenie do badania może zostać założone przez pacjenta samodzielnie.

Dbaj z nami o swoje serce!
Zapisz się do naszego newslettera - nie rozsyłamy SPAMU - same wartościowe treści spod ręki kardiologa! :)
Submit
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Holter 24h

Standardowe Badanie Holter EKG

Zamów
Holter 12-odprowadzeniowy

Badanie Holter 12-odprowadzeniowy

Zamów
Holter ciśnieniowy 24h

Badanie Holter ciśnieniowy

Zamów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl