Holter do domu dla Twoich potrzeb!
Badanie holterem w domu jest wygodne, bezbolesne i nieinwazyjne. Urządzenie holter EKG skutecznie wykrywa wszelkie nieprawidłowości w pracy serca już przy 24 godzinnym pomiarze. Warto jednak wiedzieć, że przy wydłużonym czasie badania wzrasta możliwość wykrycia pełniejszego spektrum dolegliwości.
Zamów badanie

*Badanie rekomendowane przez lekarza kardiologa w celach profilaktycznych.
Jeśli lekarz nie zlecił Ci innego rodzaju holtera lub nie rozmawiałeś wcześniej z lekarzem, a chciałbyś założyć holter profilaktycznie - ten wariant będzie idealny dla Ciebie. Wypróbuj holter 24h i 48h.
Standardowe badanie Holter EKG
- najczęściej zlecane badanie holter, jeśli chcesz wykonać profilaktyczne badanie to jest to holter dla Ciebie. Pakiet zawiera: badanie Holter EKG z wysyłką, pełny opis badania wykonany przez lekarza kardiologa, rozmowę z konsultantem, który pomoże w założeniu aparatu Holter oraz film instruktażowy dotyczący sposobu zakładania urządzenia.
Badanie Holter 12-odprowadzeniowy
- to badanie potrzebne jest tylko niektórym pacjentom, zwykle wykonywane jest na polecenie lekarza w konkretnych arytmiach.
Badanie Holter ciśnieniowy / Holter RR
- to badanie pomaga w rozpoznaniu nadciśnienia albo w ocenie czy leczenie zlecone przez lekarza jest prawidłowe.
Badanie Holter Dla Dzieci
- to profilaktyczne badanie serca, skierowane dla dzieci od 7 roku życia.
Specjalistyczna konsultacja lekarska
- konsultacja z lekarzem kardiologiem.
Kiedy wyknonać badanie holterem?
- nierówne bicie serca
- kłucie w sercu
- kołatania serca
- utrata przytomności
- bóle w klatce piersiowej
- zawroty głowy
- duszności
Holter EKG jak wygląda badanie?
Badanie Holterem trwa przynajmniej 24 godziny. Jest bezbolesne i nieinwazyjne. Holter składa się z aparatu oraz z kilku elektrod. Przed rozpoczęciem badania przyklejamy elektrody do ciała, a następnie uruchamiamy urządzenie. Aparat Holtera nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Podczas badania możemy chodzić do pracy i uprawiać sport. Należy jednak pamiętać, aby nie zamoczyć aparatu podczas kąpieli.
Holter służy do monitorowania pracy serca i przez cały okres badania monitoruje jego pracę, zapisując każde odchylenie od normy. Po zdjęciu urządzenia lekarz kardiolog wykonuje opis badania, a następnie przekazuje go pacjentowi w formie elektronicznej lub drogą pocztową. Holter różni się od zwykłego EKG, ponieważ monitoruje pracę serca przez dłuższy czas i rejestruje jego pracę w wielu sytuacjach.
Choć badanie Holterem dedykuje się głównie osobom borykającym się z problemami z sercem, warto pamiętać o profilaktyce zdrowia!
Jak dbać o serce?
Serce jest naszym najważniejszym organem i aby utrzymać je w zdrowiu, powinniśmy zastosować działania profilaktyczne, które przyczynią się do poprawy jego kondycji.
Dieta
Warto pamiętać, że odpowiednie żywienie jest kluczem do dobrego zdrowia. Organizmowi należy dostarczać odpowiednie składniki odżywcze. W ciągu jednego dnia serce pompuje około 7 litrów krwi. Do prawidłowej pracy potrzebuje odpowiedniego paliwa. Należy również pamiętać o nawadnianiu organizmu. Jednymi z ważniejszych składników, które mają znaczenie dla funkcjonowania serca, są tłuszcze. Zdrowe tłuszcze znajdziemy w rybach, orzechach, oliwie z oliwek czy siemieniu lnianym.
- ogranicz cukier
- spożywaj więcej zdrowych tłuszczów
- jedz dużo warzyw
- spożywaj dwa litry płynów dziennie
- wybierz tłuszcze roślinne zamiast zwierzęcych
- spożywaj błonnik
- dbaj o odpowiedni poziom magnezu i wapnia
Ruch
Wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że odpowiednia ilość aktywności fizycznej w ciągu tygodnia sprawia, że nasze serce czuje się lepiej. Aktywność fizyczna obniża ciśnienie i poziom stresu. Jednostajny i cykliczny wysiłek jest dobry dla prawidłowej pracy serca.
Unikaj stresu
Powinniśmy unikać stresu, ponieważ działa on szkodliwie na nasze zdrowie.
Konsekwencje przewlekłego stresu:
- kłopoty ze snem
- pogorszenie się stanu skóry, włosów i paznokci
- odczuwany niepokój
- problemy z trawieniem
- obniżenie odporności organizmu
- bóle głowy
- kłopoty z koncentracją
Jednak nerwica i zawał serca to jeden z najpowszechniejszych skutków stresu. Bóle w klatce piersiowej i kłucie w sercu są częstymi objawami wywołanymi przewlekłym stresem. W ostatnich czasach często zaczęto używać określenia nerwica serca, które jest związane ze stresem. Objawy to ból w klatce piersiowej, kołatanie serca i przyspieszone bicie serca.
Sen
Odpowiednia dawka snu jest istotnym elementem troski o zdrowie. Optymalna dawka snu dla przeciętnego człowieka to od 6 do 9 godzin dziennie. Sen odpowiada za obniżenie ciśnienia tętniczego i regenerację organizmu.
Badaj się regularnie!
Regularne wykonywanie badań do klucz do tego, aby wcześnie wykryć ewentualne choroby.
Czynniki ryzyka to:
- nadwaga
- cukrzyca
- stres
- nadmierne spożywanie alkoholu
- palenie papierosów
- nadciśnienie
- wysoki poziom cholesterolu
Jeśli jesteś w grupie ryzyka, warto pamiętać o regularnych badaniach. Profilaktyka chorób serca jest bardzo ważna i pozwala wykryć wczesne stadium choroby.
Badanie Holter EKG pozwala wykryć wczesne zmiany w pracy serca.
Chcesz poznać przyczyny kłucia w sercu? Sprawdź nasz artykuł TUTAJ!