facebook
pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

24-godzinny, 3 kanałowy zapis EKG – żelazny standard

Klasycznym, najbardziej podstawowym i najczęściej zlecanym badaniem holter EKG jest 24 -godzinny, trzy kanałowy zapis. Służy do wykrywania arytmii, oceny częstości minimalnej, średniej i maksymalnej. Ponadto służy do oceny czy włączone leczenie jest skuteczne. Używa się go do diagnozowania przyczyn kołatań serca, kłucia w klatce piersiowej, nierównego tętna. Jeśli lekarz nie zleci innego rodzaju holtera, to zwykle chodzi właśnie o ten. Jeśli myślisz o założeniu holtera profilaktycznie, a nie rozmawiałeś wcześniej z lekarzem o rodzaju holtera, to urządzenie jest dla Ciebie.

 

24-godzinny holter, 12 kanałowy.

To badanie jest potrzebne tylko niektórym pacjentom. Różni się od poprzednika tym, że ma aż 12 kanałów, czyli działa jak zwykłe a nie uproszczone EKG. Wiąże się to z większą ilością kabli – 10 kabli. Jest głównie zlecany przez lekarzy z konkretnego powodu, na przykład wykrycie, która część serca odpowiada za napad arytmii. Dlatego przeznaczony jest w komorowych i nadkomorowych zaburzeniach rytmu przed zabiegami ablacji. Ważne jest również ile jest miejsc w sercu tworzy arytmię . Ponadto badanie służy do oceny odcinka ST w EKG co świadczy o niedokrwieniu mięśnia sercowego – poszukiwanie dławicy Prinzmetala.

 

7-dniowy holter

Służy do wychwycenia arytmii, która jest nie pojawia się codziennie. Pozawala monitorować niemal wszystkie aktywności pacjenta przez tydzień – sen, praca, wysiłek fizyczny.

 

24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego („Holter ciśnieniowy”)

Pozawala na wiele pomiarów ciśnienia mankietem na ramieniu. Jego największą zaletą, jest to, że wyklucza zjawisko białego fartucha – pomiary są wykonywane w domu. Pomaga w rozpoznaniu nadciśnienia albo w ocenie czy leczenie zlecone przez lekarza jest prawidłowe.

Blog tworzymy we współpracy ze specjalistami

Łukasz Zientek

lek. Łukasz Zientek,
specjalista kardiologii

Zaopiekuję się Twoim sercem, jestem odpowiedzialny za merytoryczne opisywanie badań w Holter Do Domu i konsultacje telemedyczne.

Katarzyna Natkaniec

lek. Katarzyna Natkaniec

Swoją wiedzę pogłębiam w dziedzinach takich jak kardiologia oraz medycyna ratunkowa. Z przyjemnością postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię zagadnienia w aspekcie medycznym , w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę.


Magdalena Macha

Przeprowadzę Cię przez każdy etap realizacji zamówienia i rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości oraz otoczę Cię wsparciem

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl