pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

od 189,99 zł

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

Monitorowanie pracy serca holterem jest obecnie szeroko dostępną i chętnie stosowaną techniką diagnostyczną. Holter jest niewielkim urządzeniem działającym na baterie - jest wygodny i poręczny. Badanie holtera pozwala na obserwację pracy serca poza gabinetem lekarskim i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Prostota użytkowania i łatwość w założeniu sprawiły, że holter jest coraz chętniej wybierany przez użytkowników indywidualnych.

Czym jednak różnią się od siebie holtery i jaki holter wybrać dla siebie? Sprawdź jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi badaniami metodą holtera i co może wykazać holter ekg!

 

Holter rodzaje badania na holterdodomu.pl :

 

 Holter EKG holter do domu

24 godzinne monitorowanie ekg metodą holtera, 3 kanałowy zapis  – rekomendowane i podstawowe badanie diagnostyczne

Klasycznym, najbardziej podstawowym i najczęściej zlecanym badaniem jest holter EKG 24 godzinny, posiadający trzy kanałowy zapis. Każdy kanał to elektroda, którą należy przykleić w odpowiednim miejscu na klatce piersiowej pacjenta. Sam proces zakładania holtera jest prosty. W razie wątpliwości, do zamówienia dołączamy instrukcję, opisującą krok po kroku odpowiednie przyklejenie elektrody holtera ekg. Przekonaj się, jak łatwo założyć holter ekg!

Badanie metodą holtera 24h służy do wykrywania arytmii serca, oceny częstości minimalnej, średniej i maksymalnej. Jest dobrym wskaźnikiem potencjalnie występujących zaburzeń rytmu serca.

Co różni holter ekg od zwykłego badania ekg? Zaletą holtera ekg 24h jest jego czas analizy i wygoda użycia. Typowe badanie ekg w gabinecie lekarskim trwa tylko kilka minut i nie daje pełnej oceny czynności serca. Cel badania holterem jest jednak ten sam co w przypadku tradycyjnego badania ekg: wykrycie i opisanie nieprawidłowości w pracy serca pacjenta.

Kiedy stosować holter ekg? Monitorowanie ekg metodą holtera ma wiele zalet. Dzięki holterowi ekg z 3 kanałowym zapisem, możliwe jest zdiagnozowanie przyczyn kołatań serca, kłucia w klatce piersiowej czy nierównego tętna. Ponadto służy do oceny czy włączone przez lekarza leczenie jest skuteczne. Wynik badania holtera ekg jest opisywany przez naszych kardiologów i stanowi pełnoprawną dokumentację medyczną, użyteczną w dalszym procesie leczenia.

Jeśli lekarz nie zleci innego rodzaju holtera, to zwykle chodzi właśnie o ten rodzaj urządzenia monitorującego pracę serca. Jeśli myślisz o założeniu holtera profilaktycznie, a nie rozmawiałeś wcześniej z lekarzem o rodzaju holtera, to urządzenie jest dla Ciebie.

Sprawdź naszą cenę holtera ekg 24h do domu! 

Holter 12 kanałowy / holter 12 odprowadzeniowy

To badanie ekg serca jest potrzebne tylko niektórym pacjentom. Różni się od poprzednika tym, że ma aż 12 kanałów, czyli działa jak zwykłe a nie uproszczone EKG. Wiąże się to z większą ilością kabli – 10 kabli. Tylko konkretne powody dają podstawy do wykonywania badania holterem 12 kanałowym. Badania ekg metodą holtera 12 odprowadzeniowego są najczęściej zlecane przez lekarza. Mogą one mieć na celu na przykład wykrycie która część serca odpowiada za napad arytmii.

12 kanałowy holter ekg wykorzystuje się w komorowych i nadkomorowych zaburzeniach rytmu oraz przed zabiegami ablacji. Co więcej, z użyciem holtera ekg 12 odprowadzeniowego dowiemy się ile jest miejsc w sercu tworzy arytmię . Poszerzone badanie służy do oceny odcinka ST w EKG co świadczy o niedokrwieniu mięśnia sercowego i jest przydatne do poszukiwania dławicy Prinzmetala.

Uwaga: jeśli chcesz wykonać bardziej szczegółowe badanie serca metodą holtera, a nie masz wyraźnego zalecenia od lekarza aby użyć holter 12 odprowadzeniowy - wielodobowe badanie holterem 3 kanałowym będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. 12 kanałowy holter ekg został stworzony z myślą o bardzo konkretnych przypadkach i nie powinien być wybierany jako standardowe badanie.

Sprawdź ile kosztuje badanie z użyciem holtera ekg 12 odprowadzeniowego.

7-dniowy holter - wielodobowe badanie holterem

Standardowe badanie serca holterem ekg trwa zwykle do 24 godzin. Nie jest ono jednak najdokładniejszym sposobem badania pracy serca. Skąd te rozbieżności? Podczas 24 godzin trudno jest wyłapać i opisać regularnie pojawiające się anomalie kardiologiczne. Warto wiedzieć, że przedłużony czas badania pozwala na precyzyjniejsze wychwycenie różnych chorób serca, w tym arytmii serca, która jest podstępna i nie pojawia się codziennie.

Serdecznie zachęcamy do wykonania badania przedłużonego do minimum 48 godzin. Holter serca wykonywany w takim przedziale czasowym pozwala monitorować niemal wszystkie aktywności pacjenta i daje szerszy obraz dolegliwości. Wielodobowe badanie holterem to najlepsza i najbardziej wiarygodna diagnostyka.

W niektórych przypadkach czas badania obejmujący kilka dni jest niezbędnym krokiem do postawienia dobrej diagnozy. W naszej ofercie udostępniamy opcję 7 dniowego badania serca metodą holtera. W przypadku badania holterem przez tydzień, uzyskujemy wgląd w niezwykle cenne źródło informacji.

Holter ciśnieniowy - 24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego

Holter ciśnieniowy (inaczej: holter RR, holter ABPM) pozawala na wiele pomiarów ciśnienia tętniczego. Jest bardzo podobny do zwykłego ciśnieniomierza. Składa się z aparatu holtera i mankietu. Obsługa holtera ciśnieniowego jest niezwykle prosta. Mankiet umieszcza się ramieniu, a urządzenie automatycznie rejestruje ciśnienie krwi co kilkanaście minut. Jego największą zaletą, jest to, że wyklucza zjawisko białego fartucha – pomiary są wykonywane w domu.

Kiedy wybrać holter ciśnieniowy? Badania holterem ciśnieniowym zleca się w rozpoznaniu nadciśnienia albo w ocenie, czy leczenie zlecone przez lekarza jest prawidłowe. Warto wiedzieć, że w przypadku holtera ciśnieniowego nie ma żadnych przeciwskazań do badania i jest ono całkowicie bezpieczne.

Sprawdź nasz holter ciśnieniowy do domu!

Podsumowując: badanie serca holterem to bezpieczny, łatwy i skuteczny sposób służący do rejestracji pracy serca. W trakcie badania holterem ekg pacjent nie jest ograniczony do przestrzeni gabinetu lekarskiego i może wykonywać normalnie podejmowane czynności. Gdzie chce i kiedy chce. To naprawdę proste - przekonaj się!

Holter do domu - przydatne informacje

  • Jeśli zastanawiasz się jaki jest przebieg badania holterem - zapoznaj się z naszą stroną!
  • Wynik holtera ekg jest opisywany przez lekarzy specjalistów. Standardowo, dostęp do wyników zapewniamy na bezpiecznej i wygodnej w obsłudze platformie on-line, lub w tradycyjnej formie papierowej (opcja dodatkowa). Jeżeli chcesz sprawdzić, kto opisuje badania, odwiedź zakładkę o nas!
  • Czym jest holter serca i jaka jest jego historia? Przeczytaj nasz wpis!
  • Jeśli masz pytania dotyczące noszenia holtera ekg i obawiasz się, że to skomplikowane - skontaktuj się z nami!

Chcesz wiedzieć więcej na temat holtera? Sprawdź nasze artykuły!

Blog tworzymy we współpracy ze specjalistami

Łukasz Zientek

lek. Łukasz Zientek,
specjalista kardiologii

Zaopiekuję się Twoim sercem, jestem odpowiedzialny za merytoryczne opisywanie badań w Holter Do Domu i konsultacje telemedyczne.

Katarzyna Natkaniec

lek. Katarzyna Natkaniec

Swoją wiedzę pogłębiam w dziedzinach takich jak kardiologia oraz medycyna ratunkowa. Z przyjemnością postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię zagadnienia w aspekcie medycznym , w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę.

Magdalena Macha

Magdalena Macha

Przeprowadzę Cię przez każdy etap realizacji zamówienia i rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości oraz otoczę Cię wsparciem

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl