W artykule znajdziesz kod rabatowy na badanie Holter EKG

Holter ciśnieniowy – co to jest?

Holter ciśnieniowy to urządzenie, które monitoruje pracę serca przez całą dobę. Badanie polega na założeniu pacjentowi aparatu ciśnieniowego rejestrującego pracę serca oraz wszystkie odchylenia od normy. Co warto wiedzieć przed badaniem? Czy badanie jest bolesne? Jak przygotować się do badania holterem ciśnieniowym?

Dla kogo badanie Holterem?

Badanie Holterem jest przeznaczone dla osób zmagających się z problemami z sercem. Badanie trwa zazwyczaj około 24 godzin, jednak nie jest to regułą.

Badanie Holterem rekomendowane jest osobom, które borykają się z takimi dolegliwościami jak:

  • zaburzenia rytmu serca
  • omdlenia
  • zawroty głowy
  • kołatanie serca
  • ból w klatce piersiowej

Holter ciśnieniowy to urządzenie, którego praca polega na założeniu na ramię specjalnego mankietu monitorującego pracę serca przez cały okres badania. Mankiet napełniany jest powietrzem co 15 lub 30 minut. Badanie Holterem jest znacznie bardziej miarodajne niż jednorazowy pomiar ciśnienia.

Skopiuj kod: 6GJ8WBAQ

Jak przygotować się do badania Holterem ciśnieniowym?

Badanie Holterem ciśnieniowym nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto pamiętać, że badanie powinniśmy wykonywać podczas zwykłych czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia. Wówczas wynik będzie miarodajny i będzie odzwierciedlał naszą rzeczywistą sytuację zdrowotną. Jeśli przyjmujemy stałe leki, nie rezygnujmy z ich zażywania. Badanie Holterem w żaden sposób nie wpływa na przyswajanie leków. Badanie jest również bezbolesne.

Po przeprowadzonym badaniu zdejmujemy mankiet i umieszczamy urządzenie z powrotem w pudełku. Następnie przekazujemy urządzenie lekarzowi, który wykona dla nas opis badania.

Jak spać z Holterem ciśnieniowym?

Idealną pozycją do spania z Holterem ciśnieniowym będzie leżenie na plecach z rękoma wzdłuż ciała. Takie ułożenie ciała sprawi, że nie będziemy zaburzać pracy urządzenia. Pamiętajmy, że holter ciśnieniowy pracuje poprzez napełnianie mankietu powietrzem, więc położenie się na mankiecie sprawi, że wynik badania będzie zaburzony.

Holter – jak się ubrać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak się ubrać podczas badania holterem? Odpowiedź jest prosta: wygodnie. Warto wspomnieć, że powinniśmy założyć takie ubranie, które nie będzie przeszkadzało urządzeniu w pomiarach naszego ciśnienia.

Dlaczego Holter piszczy?

Podczas badania holter nie wydaje żadnych dźwięków, jeśli więc Twój holter piszczy lub wydaje z siebie inne niepokojące dźwięki, najprawdopodobniej jest to spowodowane złym umieszczeniem urządzenia na ciele lub wyczerpującymi się bateriami.

Czy warto wykonać badanie Holterem ciśnieniowym?

Jeśli borykasz się z problemami z sercem, warto wykonać badanie Holterem ciśnieniowym lub Holterem EKG. Badanie pozwoli wykryć wszelkie odchylenia od normy w pracy naszego serca. Badanie Holterem trwa minimum 24 godziny, dzięki czemu aparat jest w stanie monitorować pracę serca w każdej sytuacji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat holtera? Sprawdź nasze artykuły!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *