pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

od 189,99 zł

Badanie Holtera – czego nie wolno robić?

Badanie Holtera – czego nie wolno robić?

Badanie Holtera – czego nie wolno robić?

Badanie urządzeniem Holtera przeznaczone jest dla osób, które zmagają się z problemami z sercem. Badanie zaleca się również osobom, które uprawiają sport wyczynowy. Profilaktyka u osób ciężko trenujących fizycznie jest bardzo istotnym elementem. Urządzenie Holtera przez cały czas trwania badania monitoruje pracę serca i zapisuje wszelkie odchylenia od normy.

 

Jak przygotować się do badania?

Holter jest niedużym urządzeniem, którego zadaniem jest towarzyszenie nam podczas codziennych czynności oraz monitorowanie pracy serca pacjenta. Badanie Holterem nie jest skomplikowane.

Czynnikami kwalifikującymi do badania Holterem są:

- kołatania serca

- nierówne bicie serca

- kłucie w sercu

- duszności

- omdlenia

- ból w klatce piersiowej

- zawroty głowy

Holtera zaleca się również osobom po przebytym zawale, w diagnostyce wad serca oraz do monitorowania pracy rozrusznika serca. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga specjalnych przygotowań. Podczas trwania badania należy wykonywać wszystkie codzienne czynności włącznie z pójściem do pracy i sportem, jeśli uprawiamy go na co dzień.

 

Badanie Holtera – czego nie robić?

Należy pamiętać, że choć urządzenie towarzyszy nam przez minimum 24 godziny, nie jest wodoodporne, a co z tym idzie, powinniśmy uważać, aby go nie zamoczyć. Przypadkowe zalanie urządzenia będzie skutkowało jego uszkodzeniem. Holter wykrywa zaburzenia rytmu serca podczas snu. Z urządzeniem należy spać ostrożnie, aby w nocy nie odkleiły się elektrody. Nie powinniśmy również używać koców ani poduszek elektrycznych.

  • Nie zamocz urządzenia – przypadkowe zamoczenie aparatu grozi jego uszkodzeniem i zaburzeniem przebiegu badania!

  • Nie wyłączaj aparatu!

  • Postaraj się nie używać telefonu komórkowego – fale emitowane przez telefony komórkowe mogą zaburzać pracę urządzenia. Jeśli możesz, ogranicz używanie smartfona na czas trwania badania!

  • Nie używaj elektrycznych koców!

 

Interpretacja wyników badania

Kardiologia jest specjalistyczną dziedziną medycyny, więc opis badania może wykonać tylko lekarz kardiolog. Wynik możemy skonsultować z naszym lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję o następnych krokach i podjęciu leczenia.

Na naszej stronie możesz zamówić badanie Holterem. W ofercie posiadamy Holter EKG, Holter ciśnieniowy i Holter 12-odprowadzeniowy. Badanie przeprowadzane jest metodą wysyłkową. Pacjent otrzymuje urządzenie, a następnie z pomocą naszego konsultanta zakłada aparat. Po zakończeniu badania urządzenie odsyłamy, a następnie lekarz kardiolog wykonuje opis badania, który możemy otrzymać pocztą lub drogą elektroniczną.

Chcesz wiedzieć więcej na temat holtera? Sprawdź nasze artykuły!

Blog tworzymy we współpracy ze specjalistami

Łukasz Zientek

lek. Łukasz Zientek,
specjalista kardiologii

Zaopiekuję się Twoim sercem, jestem odpowiedzialny za merytoryczne opisywanie badań w Holter Do Domu i konsultacje telemedyczne.

Katarzyna Natkaniec

lek. Katarzyna Natkaniec

Swoją wiedzę pogłębiam w dziedzinach takich jak kardiologia oraz medycyna ratunkowa. Z przyjemnością postaram się odpowiedzieć na nurtujące Cię zagadnienia w aspekcie medycznym , w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę.

Magdalena Macha

Magdalena Macha

Przeprowadzę Cię przez każdy etap realizacji zamówienia i rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości oraz otoczę Cię wsparciem

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl