pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763
Koszyk suma: 0,00 zł

Strefa Wiedzy - Holterdodomu.pl

Holter ciśnieniowy – co to jest?
Holter ciśnieniowy – co to jest?

Holter ciśnieniowy – co to jest?

Holter ciśnieniowy to urządzenie, które monitoruje pracę serca przez całą dobę. Badanie polega na założeniu pacjentowi aparatu ciśnieniowego rejestrującego pracę serca oraz wszystkie odchylenia od normy. Co warto wiedzieć przed badaniem? Czy badanie jest bolesne? Jak przygotować się do badania holterem ciśnieniowym?

 

Dla kogo badanie Holterem?

Badanie Holterem jest przeznaczone dla osób zmagających się z problemami z sercem. Badanie trwa zazwyczaj około 24 godzin, jednak nie jest to regułą.

 

Badanie Holterem rekomendowane jest osobom, które borykają się z takimi dolegliwościami jak:

  • zaburzenia rytmu serca

  • omdlenia

  • zawroty głowy

  • kołatanie serca

  • ból w klatce piersiowej

Holter ciśnieniowy to urządzenie, którego praca polega na założeniu na ramię specjalnego mankietu monitorującego pracę serca przez cały okres badania. Mankiet napełniany jest powietrzem co 15 lub 30 minut. Badanie Holterem jest znacznie bardziej miarodajne niż jednorazowy pomiar ciśnienia.

 

Jak przygotować się do badania Holterem ciśnieniowym?

Badanie Holterem ciśnieniowym nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto pamiętać, że badanie powinniśmy wykonywać podczas zwykłych czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia. Wówczas wynik będzie miarodajny i będzie odzwierciedlał naszą rzeczywistą sytuację zdrowotną. Jeśli przyjmujemy stałe leki, nie rezygnujmy z ich zażywania. Badanie Holterem w żaden sposób nie wpływa na przyswajanie leków. Badanie jest również bezbolesne.

Po przeprowadzonym badaniu zdejmujemy mankiet i umieszczamy urządzenie z powrotem w pudełku. Następnie przekazujemy urządzenie lekarzowi, który wykona dla nas opis badania.

 

Jak spać z Holterem ciśnieniowym?

Idealną pozycją do spania z Holterem ciśnieniowym będzie leżenie na plecach z rękoma wzdłuż ciała. Takie ułożenie ciała sprawi, że nie będziemy zaburzać pracy urządzenia. Pamiętajmy, że holter ciśnieniowy pracuje poprzez napełnianie mankietu powietrzem, więc położenie się na mankiecie sprawi, że wynik badania będzie zaburzony.

 

Holter – jak się ubrać?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak się ubrać podczas badania holterem? Odpowiedź jest prosta: wygodnie. Warto wspomnieć, że powinniśmy założyć takie ubranie, które nie będzie przeszkadzało urządzeniu w pomiarach naszego ciśnienia.

 

Dlaczego Holter piszczy?

Podczas badania holter nie wydaje żadnych dźwięków, jeśli więc Twój holter piszczy lub wydaje z siebie inne niepokojące dźwięki, najprawdopodobniej jest to spowodowane złym umieszczeniem urządzenia na ciele lub wyczerpującymi się bateriami.

 

Czy warto wykonać badanie Holterem ciśnieniowym?

Jeśli borykasz się z problemami z sercem, warto wykonać badanie Holterem ciśnieniowym lub Holterem EKG. Badanie pozwoli wykryć wszelkie odchylenia od normy w pracy naszego serca. Badanie Holterem trwa minimum 24 godziny, dzięki czemu aparat jest w stanie monitorować pracę serca w każdej sytuacji.

 

 

Sprawdź nasz artykuł: Jaki rodzaj Holtera EKG wybrać?

Dbaj z nami o swoje serce!
Zapisz się do naszego newslettera - nie rozsyłamy SPAMU - same wartościowe treści spod ręki kardiologa! :)
Submit
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Holter 24h

Standardowe Badanie Holter EKG

Zamów
Holter 12-odprowadzeniowy

Badanie Holter 12-odprowadzeniowy

Zamów
Holter ciśnieniowy 24h

Badanie Holter ciśnieniowy

Zamów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl