pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763
Koszyk suma: 0,00 zł

Co to jest Holter? - Holter do domu

 

Co to jest Holter?

 

 

W 1965 roku Norman Holter wspólnie z Williamem Glasscockiem opracowali urządzenie, które dziś nazywamy Holterem EKG. Aparat pozwalał na monitorowanie pracy serca u pacjenta, jednocześnie nie eliminując możliwości normalnego funkcjonowania przez pacjenta. Pierwsze skonstruowane urządzenie ważyło blisko 40kg i wyglądem przypominało plecak. Wraz z upływem lat i rozwojem technologii aparat osiągnął niewielkie rozmiary, które nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a nawet w uprawianiu sportu. 

 
 
 
 
 

Holter EKG to badanie, które pozwala monitorować pracę serca przez całą dobę, rejestrując rytm serca co pozwala wykryć obecność arytmii. Zwykłe EKG pokazuje jedynie zapis z kilku sekund pracy serca, a Holter pozwala monitorować serce całą dobę.

 

Podczas zapisu wykonujemy normalne, codzienne czynności, spisujemy na kartce wszystkie nietypowe sytuacje czy dolegliwości. Jednym z ograniczeń jest brak możliwości zamoczenia urządzenia pod prysznicem lub w wannie. Dbamy również o to, aby wszystkie elektrody były dokładnie przyklejone całą dobę do klatki piersiowej. W przypadku gęstszego zarostu na klatce piersiowej, warto go miejscowo ogolić dla lepszego zapisu badania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl