facebook
pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

Co to jest holter? | Holter do domu

 

Co to jest Holter?

 

holter

 

W 1965 roku Norman Holter wspólnie z Williamem Glasscockiem opracowali urządzenie, które dziś nazywamy Holterem EKG. Aparat pozwalał na monitorowanie pracy serca u pacjenta, jednocześnie nie eliminując możliwości normalnego funkcjonowania przez pacjenta. Pierwsze skonstruowane urządzenie ważyło blisko 40kg i wyglądem przypominało plecak. Wraz z upływem lat i rozwojem technologii aparat osiągnął niewielkie rozmiary, które nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a nawet w uprawianiu sportu. 

 
 
 co to jest holter
 
 

Holter EKG to badanie, które pozwala monitorować pracę serca przez całą dobę, rejestrując rytm serca co pozwala wykryć obecność arytmii. Zwykłe EKG pokazuje jedynie zapis z kilku sekund pracy serca, a Holter pozwala monitorować serce całą dobę.

 

Podczas zapisu wykonujemy normalne, codzienne czynności, spisujemy na kartce wszystkie nietypowe sytuacje czy dolegliwości. Jednym z ograniczeń jest brak możliwości zamoczenia urządzenia pod prysznicem lub w wannie. Dbamy również o to, aby wszystkie elektrody były dokładnie przyklejone całą dobę do klatki piersiowej. W przypadku gęstszego zarostu na klatce piersiowej, warto go miejscowo ogolić dla lepszego zapisu badania.

 

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl