pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

od 189,99 zł

Co to jest holter? | Holter do domu

Co to jest holter?

Badanie Holter EKG wykonuje się aby prześledzić pracę serca przez całą dobę. Badanie ekg holter pozwala wykryć szereg zaburzeń kardiologicznych, w tym zjawisko arytmii serca. W porównaniu do zwykłego ekg, holter 24 godzinny wykazuje o wiele większą skuteczność w wykrywaniu problemów z sercem. Czas badania i zapisu pracy serca jest w tym wypadku niezwykle kluczowy: im dłużej urządzenie rejestruje pracę serca, tym precyzyjniejszy wynik holtera. Łatwość i wygoda noszenia holtera ekg, jego niewielkie rozmiary i pewny wynik powodują, że ekg metodą holtera staje się coraz popularniejszym sposobem na profilaktyczne badania serca.


Badanie metodą holtera - historia

Historia tego niezwykłego rejestratora ekg jest stosunkowo długa. Pomiar pracy serca za pomocą holtera ekg znany jest już od 1965 roku. Wtedy też amerykański fizyk, Norman Holter wspólnie z Williamem Glasscockiem opracowali urządzenie, które dziś nazywamy Holterem EKG.

Holter ekg rejestruje rytm pracy serca pacjenta, jednocześnie nie eliminując możliwości normalnego funkcjonowania przez pacjenta. Przebieg badania jest nieinwazyjny i bezbolesny. Pierwsze skonstruowane urządzenie ważyło blisko 40kg i wyglądem przypominało plecak. Wraz z upływem lat i rozwojem technologii aparat osiągnął akceptowalne, niewielkie rozmiary. Współczesny monitor holtera jest poręczny i łatwo nosi się go przy ciele. Podczas użycia holtera można wykonywać normalnie podejmowane czynności, a nawet uprawiać sport.

waga holtera

Waga naszego urządzenia to tylko 1/400 wagi pierwszego Holtera


Holter serca a holter ciśnieniowy

Wiele osób zastanawia się, czym się różni holter EKG od holtera ciśnieniowego? Otóż, badanie pracy serca metodą holtera możemy wykonać za pomocą różnych sposobów. Rozróżniamy dwa typy holterów. Podział ten wiąże się z przeznaczeniem urządzeń. Jeden monitoruje pracę serca, drugi wielokrotnie mierzy ciśnienie krwi. W przypadku holtera ciśnieniowego wskazane jest aby podczas badania pacjent zapisywał w dzienniczku czas i pojawiające się w danym momencie dolegliwości. Podczas wykonania badania należy wykonywać normalne, codzienne czynności aby uzyskać jak najbardziej naturalny obraz.

holter monitorujący pracę serca

HOLTER MONITORUJĄCY
PRACĘ SERCA

holter ciśnieniowy

HOLTER CIŚNIENIOWY


Na czym polega badanie holter ekg?

W przypadku holtera ekg, pacjent w trakcie badania nosi urządzenie na sobie. Elektrody są przyklejone do klatki piersiowej pacjenta. Standardowe monitorowanie serca holterem ekg przeważnie trwa 24 godziny. Czas badania holter może być jednak dobrany do indywidualnych potrzeb. Warto podkreślić, że wielodobowe badanie holterem zwiększa szansę na uzyskanie pełniejszego obrazu diagnostycznego. Po odesłaniu urządzenia do naszego centrum, wynik holtera ekg jest opisywany przez naszych kardiologów i w zależności od wybranej opcji przesyłany do Pacjenta od 24 do 72 godzin.

Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega badanie holterem, sprawdź nasz artykuł!

Badania ekg metodą holtera są skuteczną formą na wykrycie problemów kardiologicznych

Monitorowanie ekg metodą holtera jest niezastąpionym krokiem w diagnostyce serca. Badanie holtera ma szerokie zastosowanie i jest bezpieczne. W pierwszej kolejności, do założenia holtera ekg klasyfikują się te osoby, które odczuwają różnego rodzaju dolegliwości kardiologiczne. Warto jednak pamiętać, że badanie ekg holter jest również doskonałym działaniem profilaktycznym. Dzięki badaniu ekg holter jesteśmy w stanie wykryć szereg nieprawidłowości w pracy serca, np. arytmię (kołatanie serca), czy migotanie przedsionków. Korzystając zaś z 24 godzinnego badania holterem ciśnieniowym jesteśmy w stanie łatwo zdiagnozować problemy w pracy mięśnia sercowego, nadciśnienie lub niedociśnienie krwi.

Badania pracy serca stały się o wiele bardziej dostępne i dobrze z nich skorzystać. Dawniej, przeprowadzenie ekg holterem było trudno osiągalne. Dziś z kolei, badania czynności serca możemy wykonać na przestrzeni własnego domu. To naprawdę prosty w obsłudze i wygodny sposób na zadbanie o swoje zdrowie i regularną kontrolę czynności serca.

Aby móc zbadać się holterem ekg pacjent powinien uprzednio przygotować się do pomiaru. Zaleca się dokładne umycie klatki piersiowej, a w miarę potrzeby ogolenie zbędnego owłosienia. Z kolei w trakcie badania należy uważać, aby nie zamoczyć urządzenia.

Więcej na ten temat w naszej sekcji instrukcje używania urządzeń.

Choroby serca i układu krążenia są głównymi przyczynami umieralności w naszym kraju. Według danych statystycznych z 2013r. sytuacja przedstawia się następująco:

 

Niestety, nie napawa ona optymizmem - zwłaszcza, że prognozy ilości zgonów w Polsce do 2043 ukazują tendencję wzrostową...

Obierz pewny wynik badania z użyciem holtera ekg już DZIŚ.

Nie czekaj, zrób badanie holterowskie już dziś. Wykonując badanie ekg zyskujesz wiedzę na temat swojego zdrowia i w razie problemów - czas na szybką reakcję. Wykonanie badania holterem pozwala zdiagnozować nawet utajone zaburzenia rytmu serca. Dzięki badaniu możemy ocenić pracę serca podczas codziennych czynności - w trakcie dnia i nocy. Jeśli Twoje serce bije nierówno, czujesz kołatanie lub ból - nie czekaj. Możesz wykonać wygodne badanie holterem bez wychodzenia z domu. Korzystając z naszych usług otrzymujecie gwarancję szybkiego i wygodnego dostępu do wyników badania holtera on line.

Profilaktyka to klucz do zachowania dobrego zdrowia. Nie daj się zaskoczyć. Wiedz, co dzieje się z Twoim ciałem. Ciesz się zdrowiem i życiem, wybierz standardowe lub wielodobowe badanie holter ekg dla siebie i rodziny! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej wypożyczalni holter ekg!

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl