pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

od 189,99 zł

leksykon-holter-h

H...

Hipotonia

w kontekście kardiologicznym jest to inaczej niedociśnienie tętnicze. O hipotonii mówimy kiedy ciśnienie skurczowe wynosi < 90 mmHg lub spada o conajmniej 40 mmHg w stosunku do wartości wyjściowej. W neurologii hipotonia oznacza obniżenie napięcia mięśniowego.

Hipercholesterolemia

stan w którym stężenie lipidów we krwi jest wyższe niż zakładają to wartości referencyjne. Podwyższone stężenie cholesterolu jest jednym z głównych czynników rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego.

Holter EKG

badanie wykonywane w celu oceny pracy serca. Zasada badania jest niemal identyczna jak w przypadku zwykłego EKG. Podstawową różnicą jest czas monitorowanie, który w przypadku Holtera wynosi co najmniej 24h (do nawet kilku dni) oraz fakt, że podczas badania pacjent prowadzi normalny tryb życia. W przypadku standardowego EKG badanie wykonywane jest w spoczynku i trwa do kilku minut.

Holter ciśnieniowy

bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pozwala na conajmniej 24h automatyczne monitorowanie ciśnienia tętniczego krwi w warunkach typowych dla danego pacjenta. Badanie to pozwala diagnozować nadciśnienie tętnicze. Szczególnie polecane u pacjentów cierpiących na nadciśnienie białego fartucha.

Holter Do Domu

Usługa, w której można zamówić badanie holter EKG do domu i wykonać je bez wychodzenia z domu. Dostępna na stronie www.holterdodomu.pl

powrót
px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl