pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763

(Istnieje możliwość zamówienia badania telefonicznie)

Koszyk suma: 0,00 zł

od 189,99 zł

Instrukcja użycia - Holter ciśnieniowy

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO BADANIA,

ZAPOZNAJ SIĘ DOKŁADNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

wykrzyknik
 1. Pomoc konsultanta jest dostępna pod numerem 539-785-763 w godzinach 9:00 – 19:00.
 2. Czas badania liczony jest od momentu uruchomienia aparatu.
 3. Aparat NIE JEST wodoodporny, należy unikać wszelkiego kontaktu z wodą.
 4. W trakcie badania nie należy wyjmować aparatu z etui.
numer-jeden

PRZYGOTUJ SIĘ DO BADANIA - HOLTER CIŚNIENIOWY INSTRUKCJA OBSŁUGI

 

PAMIĘTAJ! Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie, pamiętaj o możliwości zatelefonowania do naszych konsultantów, którzy wyjaśnią, jak korzystać z aparatu Holtera i pomogą rozpocząć badanie.

 1. Włóż baterie do urządzenia i włącz je przyciskając dłużej lewy dolny przycisk holter-cisnieniowy-przycisk. Ekran włączy się, a pod nim na chwilę rozbłysną diody - czerwona i niebieska, co oznacza, że urządzenie zostało prawidłowo uruchomione. Na ekranie powinna znajdować się informacja o trybie urządzenia - ABPM - jest to właściwy tryb zapisu. Jeśli na ekranie pojawi się inna informacja prosimy o kontakt z konsultantem.
 2. Umieść mankiet ciśnieniomierza na lewym ramieniu tak, żeby dolny brzeg znajdował się 2-3cm od zgięcia łokciowego. Mankiet należy ściśle zapiąć, by uniknąć zsuwania się go. Górny brzeg mankietu jest zaznaczony klipsem, który możesz przypiąć do koszulki oraz przewodem, który najwygodniej jest przełożyć przez ramię i kark, tak by urządzenie wisiało na szyi.

  holterdodomu-holtercisnieniowy-instrukcja

 3. Mankiet nie powinien się ślizgać. W przypadku, gdy tak się zdarzy, ponownie zapnij mankiet na lewej ręce, nie zaburza to przebiegu badania.
 4. Podczas wykonywania pomiaru ciśnienia ręka powinna być luźna i trzymana w wygodnej pozycji. Jeśli to możliwe na czas pomiaru należy zaprzestać wykonywanej czynności (np. zatrzymaj się podczas chodzenia), aby uniknąć powstawania artefaktów.
 5. Rejestrator musi być suchy. Korzystanie z prysznica, wanny, basenu czy sauny z założonym rejestratorem nie jest możliwe. Możesz zdjąć rejestrator oraz mankiet pomiędzy pomiarami i wtedy się zanurzyć, pamiętając, aby przed ponownym założeniem mankietu dokładnie osuszyć ciało.
 6. W celu uzyskania reprezentatywnych pomiarów ciśnienia krwi należy wykonywać normalne czynności codziennego życia.

ROZPOCZNIJ BADANIE

 

1. Pierwszy pomiar należy uruchomić przyciskając prawy dolny przycisk holtercisnieniowy-przycisk-zielony. Rozpocznie się pomiar ciśnienia, a na wyświetlaczu pojawi się informacja o trwającym pomiarze.

2. Pomiary ciśnienia będą wykonywane automatycznie wg zaprogramowanych interwałów. Od godziny 07:00 pomiary będą wykonywane co 15 minut (dzień). Od godziny 22:00 pomiary co 30 min (noc).

3. Wyniki zostaną zapisane automatycznie i nie trzeba ich notować, ostatni wynik można podejrzeć na wyświetlaczu przyciskając krótko lewy dolny przycisk holtercisnieniowy-przycisk, przy czym należy uważać aby przypadkowo nie usunąć zapisu (służą do tego górne przyciski).

numer-jeden

ZAKOŃCZ BADANIE

 
 1. Zakończenie badania - po upływie czasu badania należy wyłączyć urządzenie przytrzymując dłużej lewy dolny przycisk holtercisnieniowy-przycisk.
 2. Spakuj urządzenie z powrotem do paczki, a paczkę umieść w foliopaku który jest dołączony do zestawu.
 3. Jeśli wybrałeś dostawę paczkomatem umieść paczkę w paczkomacie inPost. Jeśli wybrałeś dostawę kurierem, zadzwoń do naszego Centrum pod numer 539-785-763 w godzinach 9:00 – 19:00 w celu ustalenia odbioru przesyłki lub poczekaj aż nasz konsultant zadzwoni, żeby ustalić dzień odbioru przesyłki.

 

Holter 24h

Standardowe Badanie Holter EKG

Zamów

Holter 12-odprowadzeniowy

Badanie Holter 12-odprowadzeniowy

Zamów

Holter ciśnieniowy 24h

Badanie Holter ciśnieniowy

Zamów

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl