pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763
Koszyk suma: 0,00 zł

Strefa Wiedzy - Holterdodomu.pl

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?
Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

Jaki rodzaj holtera EKG wybrać?

24-godzinny, 3 kanałowy zapis EKG – żelazny standard

Klasycznym, najbardziej podstawowym i najczęściej zlecanym badaniem holter EKG jest 24 -godzinny, trzy kanałowy zapis. Służy do wykrywania arytmii, oceny częstości minimalnej, średniej i maksymalnej. Ponadto służy do oceny czy włączone leczenie jest skuteczne. Używa się go do diagnozowania przyczyn kołatań serca, kłucia w klatce piersiowej, nierównego tętna. Jeśli lekarz nie zleci innego rodzaju holtera, to zwykle chodzi właśnie o ten. Jeśli myślisz o założeniu holtera profilaktycznie, a nie rozmawiałeś wcześniej z lekarzem o rodzaju holtera, to urządzenie jest dla Ciebie.

 

 

24-godzinny holter, 12 kanałowy.

To badanie jest potrzebne tylko niektórym pacjentom. Różni się od poprzednika tym, że ma aż 12 kanałów, czyli działa jak zwykłe a nie uproszczone EKG. Wiąże się to z większą ilością kabli – 10 kabli. Jest głównie zlecany przez lekarzy z konkretnego powodu, na przykład wykrycie, która część serca odpowiada za napad arytmii. Dlatego przeznaczony jest w komorowych i nadkomorowych zaburzeniach rytmu przed zabiegami ablacji. Ważne jest również ile jest miejsc w sercu tworzy arytmię . Ponadto badanie służy do oceny odcinka ST w EKG co świadczy o niedokrwieniu mięśnia sercowego – poszukiwanie dławicy Prinzmetala.

 

7-dniowy holter

Służy do wychwycenia arytmii, która jest nie pojawia się codziennie. Pozawala monitorować niemal wszystkie aktywności pacjenta przez tydzień – sen, praca, wysiłek fizyczny.

 

24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego („Holter ciśnieniowy”)

Pozawala na wiele pomiarów ciśnienia mankietem na ramieniu. Jego największą zaletą, jest to, że wyklucza zjawisko białego fartucha – pomiary są wykonywane w domu. Pomaga w rozpoznaniu nadciśnienia albo w ocenie czy leczenie zlecone przez lekarza jest prawidłowe.

Dbaj z nami o swoje serce!
Zapisz się do naszego newslettera - nie rozsyłamy SPAMU - same wartościowe treści spod ręki kardiologa! :)
Submit
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Holter 24h

Standardowe Badanie Holter EKG

Zamów
Holter 12-odprowadzeniowy

Badanie Holter 12-odprowadzeniowy

Zamów
Holter ciśnieniowy 24h

Badanie Holter ciśnieniowy

Zamów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl