pon.-sob. - 8:00 - 18:00 info@holterdodomu.pl +48 539 785 763
Koszyk suma: 0,00 zł

Strefa Wiedzy - Holterdodomu.pl

Kłucie w sercu – przyczyna
Kłucie w sercu – przyczyna

Kłucie w sercu – przyczyna

Bóle w sercu nie zawsze wiążą się z chorobami serca. Kłucie w sercu może mieć wiele przyczyn, jednak każdy niepokojący objaw powinniśmy skonsultować z lekarzem. Szczególnie, jeśli kłuciu w sercu towarzyszą inne objawy jak duszności, drętwienie kończyn czy ból lewej ręki.

Gdzie boli serce?

Serce znajduje się w śródpiersiu, więc leży niemal pośrodku. Po jego obu stronach znajdują się płuca. Jest to najważniejszy organ w ciele człowieka. Pacjenci często określają ból serca jako nagłe ukłucie lub ból gniotący.

 

Przyczyny kłucia w sercu

Powodów kłucia w sercu może być wiele, a jednymi z najczęstszych są między innymi:

- niewydolność serca

- zaburzenia nerwowe

- przeziębienie

- choroby kręgosłupa

- refluks

Pamiętajmy, że ból w okolicy serca nie zawsze musi oznaczać zawał. Objawy zawału to najczęściej bardzo silny ból w okolicy serca. Zawał serca charakteryzuje się silnymi nudnościami i zawrotami głowy.

 

Jak zapobiec chorobom serca?

Profilaktyka zapobiegania chorobom serca jest bardzo ważna, bo jak pokazują badania do rozwoju chorób serca przyczynia się miażdżyca naczyń krwionośnych. Warto stosować kilka podstawowych zasad, które pomogą nam uchronić się przed chorobami serca.

Dieta

Dieta bogata w witaminy A, C i E; spożywanie tłuszczów roślinnych i większej ilości warzyw. W zapobieganiu chorobom serca dużą rolę odgrywają antyoksydanty, które niszczą wolne rodniki mające zły wpływ na pracę naszego serca. Powinniśmy ograniczyć spożycie soli i przetworzonych produktów.

Ruch to zdrowie!

Odpowiednia dawka ruchu sprawi, że nasze serce będzie w dobrej kondycji! Ruch poprawia pracę serca i krążenie krwi. Zapobiega otyłości i pozwala utrzymać nasze ciało w zdrowiu oraz w dobrej formie. Sposób aktywności powinien być dobrany według naszych upodobań i możliwości, jednak należy pamiętać, że każdy ruch poprawi naszą kondycję i samopoczucie. Wskazane jest, aby codziennie poświęcić na aktywność fizyczną około 60 minut.

Ogranicz alkohol!

Nadmierne ilości alkoholu szkodzą naszemu zdrowiu. Nieduża ilość alkoholu obniża ciśnienie i rozszerza naczynia krwionośne, jednak zbyt duża jego dawka powoduje skurcz naczyń, co może mieć zły wpływ na nasze zdrowie.

 

Czy kłucie w sercu jest niebezpieczne?

Kłucie w sercu niekoniecznie musi oznaczać zawał. Bóle w okolicy serca czasami mają takie przyczyny jest nerwica serca lub zwyrodnienie kręgosłupa, które może skutkować naciskiem na nerwy znajdujące się wzdłuż kręgosłupa i towarzyszący ból serca.

Ból w okolicy serca najczęściej pojawia się przy głębokim wdechu. Może występować w spoczynku i podczas aktywności fizycznej. Kłucie w sercu i ból serca nie muszą być tożsame z poważną chorobą, jednak kiedy wystąpią takie objawy, powinniśmy skontaktować się z lekarzem. Bolące serce z pewnością nie jest oznaką pełni zdrowia, jednak nie zawsze powinniśmy się nadmiernie przejmować.

 

Jak leczyć objawy kłucia w sercu? Najważniejszym aspektem jest znalezienie przyczyny takiego stanu. Warto wspomnieć, że pacjenci często otrzymują skierowanie na badanie serca. Jednym z najpowszechniejszych sposobów zdiagnozowania przyczyny bólu w okolicy serca jest badanie Holterem. Aparat Holtera monitoruje pracę serca i pomaga wykryć zmiany w jego rytmie. Urządzenie jest w stanie wykryć nawet najmniejszą zmianę w pracy naszego serca. Cały proces badania jest rejestrowany, a następnie opisywany przez lekarza kardiologa. Podczas badania należy wykonywać wszystkie codzienne czynności tak, aby aparat Holtera mógł zarejestrować wszystkie odchylenia od normy.

 

 
Dbaj z nami o swoje serce!
Zapisz się do naszego newslettera - nie rozsyłamy SPAMU - same wartościowe treści spod ręki kardiologa! :)
Submit
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Holter 24h

Standardowe Badanie Holter EKG

Zamów
Holter 12-odprowadzeniowy

Badanie Holter 12-odprowadzeniowy

Zamów
Holter ciśnieniowy 24h

Badanie Holter ciśnieniowy

Zamów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl